Aykut Taşdelen Kitap PDF Download

Blogumun sürekli olarak google’dan bu kelimelerle arandığına şahit oluyorum. Hiç bir yazar kendi emeği olan kitabını PDF olarak ücretsiz dağıtmaz. Lütfen şu bedavacılık alışkanlığından kurtulun. Ve şunu unutmayın eğer kitaplar böyle bedava PDF olarak indirilebiliyor olsa hiç kimse kitap yazamaz hiç bir yayınevi de bir tek kitap basamazdı. Üstelik aradığınız şey yasalara göre bir suç unsurudur. Bazı arkadaşlar ben öğrenciyim o nedenle arıyorum diye bir savunma öne sürüyor. Öğrenci olmak birşeyi bedava elde edebileceğiniz anlamına gelmediği gibi bunu söyleyen pek çok “öğrencinin” kitaba ayıramadığı parayı sigaraya, marka kıyafetlere, telefonlara vs hiç acımadan verdiğine de çok şahit oldum. (Özellikle 2011 den beridir bir üniversitede dersler veriyor ve bu durumu kendi öğrencilerimde bire bir gözlemliyorum) Kaldı ki bu kitaplar yabancı kitaplar gibi 60, 70$’lık kitaplar değiller, PDF’ini aradığınız örneğin Reporting Service kitabı 13 lira, internette daha da ucuza satan siteler bile var üstelik.

Şaka bir yana İstanbulda yaşamıyorum kitaplarınızı bulamıyorum alamıyorum diyorsanız da, info@aykuttasdelen.net üzerinden benimle iletişim kurun kitabınızı imzalayıp kargoyla göndereyim.

Gelen Bazı Yorumlar Üzerine Ek :

Bu yazıya yapılan yorumlardan ve cevap yazmaktan maalesef hicap duyuyorum. Aslında yapılan yorumları “hakarete varmadığı sürece” muhalif bile olsa yayınlıyorum. Yayınlamamak da elimde ama sitemi ve beni takip edenlerin düşüncelerini terbiye sınırını aşmadığı sürece de yayınlayacağım ki halkımızın kültür ürünlerine verdiği değer de ortaya çıksın. Bu konu benim kitaplarımı çoktan aştı ben diğer yazar arkadaşlarım ve benzer durumdaki müzik, sinema ya da farklı kültür ürünlerinin üreticileri adına da bu görevi yerine getiriyorum.

Yayınlamadığım yorumlar arasında bana ağır hakaret edenlerden tutun tehdit edenler bile var. Bir dakika ! Burada savunduğum, yerden göğe kadar haklı doğrularla suçlu olan ben olmadığıma göre, bu suçu işleyenler kendilerinde güçlü de olma hakkını nereden buluyorlar ?

Sesimizi de çıkartmamızı bekledikleri, vazgeçmemizi bekledikleri şeyler; emeğimizin karşılığı, alınterimiz ve hakkımızdır ! Kusura bakmasınlar ama o kadar da uzun boylu değil. Bu ülkede kanun var,  hukuk var. Hem emeğinizi, zamanızı, paranızı harcayarak ortaya bir ürün koyacaksınız hem de birileri bu ürünün karşılığını ödemeden resmen çalmaya çalışacak, bir de üstüne kendini haklı görüp hakaret edip, tehdit edecek…   Bu durum artık kleptomanlığı, saygısızlığı da aştı.

Belirli bir saygı çerçevesinde yorum getiren herkese kapım elbette açık yaptığı yanlışı dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum. Ama konuyu başka bir noktaya götürenlerle de hukuk çerçevesinde savaşım sürecek. Elinizi vicdanınıza koyun aşağıdaki google aramasının neresi iyi niyetli ve  hoşgörüyle yaklaşılabilir … ?

“aykut taşdelen tüm kitapları bedava indir”    Birini de değil “tümünü” indirecek !

Reklamlar

Aykut Taşdelen Kitap PDF Download” üzerine 5 yorum

  1. Hocam sonuna kadar sizi destekliyorum. Umarım bütün emekleriniz karşılığını alıyordur, ciddi faydalı kitaplar yazmak hiç kolay iş değil. İnternetten kitap indirmenin aslında indiren kişilere de çok zararı var çünkü bir kitabı eline alıp okumak incelemek gibisi yoktur o tadı o kokuyu almadan hiçbir şey hafızada kalmaz bir kitap internette ücretsiz bile olsa o kitabın yinede basılı halini bulup kütüphaneme koymak bana çok büyük bir haz verir çünkü kalıcıdır o. Bu zamana kadar internetteki kitaplarla elimdeki basılı kitapları incelediğimde basılı olan kitapların bende çok daha fazla yararı olduğunu gördüm. Ayrıca yüzlerce sayfa kitabı ekrandan okumakta gözlere çok zararlı birşey verimsiz olmasıda ayrıca cabası. Bu yüzden Aykut Hocam gibi isimleri her zaman destekliyorum. Ben bir noktaya daha değinmek istiyorum ülkemizde Aykut Hoca gibi yazılım alanında yazarların desteklenmesi çok önemli çünkü onlar sayesinde ancak kendi anadilimizde kaynaklar çoğalabilir. Mesela benim okuduğum üniversitede bir çok yabancı öğrenci var onların ülkelerinde kendi anadilince basılı metaryal çok az ya ingilizceye kaynaklara ya da türkçe kaynaklara baktıklarına çok şahit oldum.

  2. hocam sana katılıyorum ama ben senin kitabına 40 – 50 lira para verip seni takip edip kitaplarını alıyorum ama ne oluyor daha sonra bunun pdf internete düşüyor sen hakkını arıyorsun ben hakkımı nasıl arayacağım ???

  3. Kitap yazan, yayınlayan ve başka insanların yazdıklarını okuyan, bunu emeklerinin karşılığı olan ücreti ödeyerek yapan bir insan olarak, adaşım Aykut Bey’in söylediklerine katılıyorum. Doğru yaptıklarınıza verilen az sayıda ve kolaycılığa alışık, ter dökmeyi bilemeyen, ismini dahi yazma cesaretinden uzak insanların yorumlarına aldırmayınız. Çalışmalarınızın devamını ve başarılarınızın artmasını dilerim.

    • Değerli adaşım Aykut bey, sizin gibi emeğe, kanunlara saygılı insanların varlığını görmek yeni üretimler yapmak konusunda beni motive ediyor. Nezaketiniz ve ilginizden ötürü teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.